CYKL SZKOLEŃ DLA KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ
“KLUB NOWOCZESNEGO LIDERA”

Lepsza komunikacja – mniejsza irytacja! Techniki wspierające skuteczny przepływ informacji.

28 lutego 2019, 13:00-17:00
Kraków

80 % sukcesu zależy od komunikacji – zarówno tej wewnątrz organizacji, jak i na zewnątrz. Często denerwujemy się, że jakiejś informacji nie dostaliśmy na czas lub że była ona błędna albo niepełna. Skuteczność przekazywania informacji bezpośrednio wpływa na jakość naszej pracy i właśnie dlatego jest tak ważna – stanowi kręgosłup działania firmy. Podnoszenie umiejętności komunikacyjnych i stosowanie coraz skuteczniejszych rozwiązań w sferze przepływu informacji znacznie ułatwia osiągnięcie sukcesu – a przy tym pozwala pracownikom oszczędzać czas i po prostu… mniej się denerwować! Zapraszamy na szkolenie, na którym pokażemy konkretne techniki i narzędzia, pomagające wspierać przepływ informacji.

Na tym szkoleniu:

 • przedyskutujesz wyzwania wynikające z komunikacji między zespołami w firmie,
 • poznasz genialne w swej prostocie narzędzie – tablicę zespołu,
 • dowiesz się, jak skutecznie wykorzystać współdzielone dokumenty,
 • porównasz stosowane przez siebie narzędzia i metody w sferze komunikacji z praktykami najlepszych!
Cena obejmuje: materiały szkoleniowe, przerwy kawowe i lunch po szkoleniu
CZAS: 3 godziny + lunch
CENA: 300zł + VAT

Koncentracja na „Dlaczego?” na przykładzie wspinaczki na Everest. Jak sięgnąć Góry Gór w biznesie i w życiu (Szczepan Brzeski)/ Jak Toyota angażuje pracowników w doskonalenie procesów? (Michał Wolak)

7 marca 2019, 13:00-17:00
Kraków

Kto z przedsiębiorców, managerów i freelancerów szuka motywacji do codziennych działań? Każdy z nich! Firmy mają swoje szczyty i doliny – okresy dynamicznego rozwoju oraz spowolnienia lub kryzysu. Potrzebujemy wsparcia będąc „na fali”, aby zmaksymalizować korzyści), ale również podczas spowolnienia gospodarczego lub bliskiej rywalizacji z konkurencją
IKIGAI – to jeden z elementów filozofii japońskiej, który pomaga osiągać wyjątkowe rezultaty przez całe życie. Każdy człowiek ma swoje IKIGAI, które jest jego własną siłą napędową do życia. Ta koncepcja mocno łączy się z wykorzystaniem mocnych stron i talentów oraz ich intencjonalnym używaniu – które zwiększa nasza świadomość, efektywność i pomaga nam zarabiać.

Kto nie ma problemów w codziennej pracy? Ten kto nic nie robi! Jeżeli na co dzień ty i twoi pracownicy wykonujecie swoje zadania, na pewno napotykacie na problemy. Możemy na nie reagować na trzy sposoby. Nie widzieć ich, szukać winnych lub uczyć się na ich podstawie. Tą ostatnią drogą podąża od wielu lat Toyota, światowy lider w branży motoryzacyjnej. W trakcie szkolenia pokażemy podejście i techniki używane w Toyocie do angażowania pracowników do rozwiązywania codziennych problemów, a poprzez to do ciągłego doskonalenia procesów i podnoszenia efektywności firmy.

Na tym szkoleniu:

 • zidentyfikujesz nową energię do działania
 • poznasz receptę jak zdobyć Everest w Biznesie – jak zwiększyć efektywność firmy
 • dowiesz się, jak planować aby nasz biznes przyspieszał w okresie prosperity i nie zwalniał w czasie spowolnienia
 • zrozumiesz podejście Toyoty do angażowania pracowników w usprawnianie
 • poznasz trzy podejścia do reagowania na problemy i ich długookresowe efekty
 • nauczysz się stosować narzędzie do usprawniania małymi krokami

 

Szkolenie prowadzą Michał Wolak oraz gość specjalny – Szczepan Brzeski.

Szczepan Brzeski – Trener myślenia strategicznego; Zdobywca Mount Everest i Górskiej Korony Ziemi. Od 17 lat prowadzi firmę szkoleniowo-doradczą. Lider ponad 315 projektów doradczych. Wykładowca 5 uczelni wyższych w tym: AGH, UJ. Posiada: Certyfikat World Class Business Speaker oraz Certyfikat EFC ® European Financial Consultant

 

Cena obejmuje: materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, lamkę wina i ciasto po szkoleniu
CZAS: 3 godziny + lampka wina i ciasto po szkoleniu
CENA: 300zł + VAT

Jak zabezpieczyć się przed odejściem wiedzy wraz z utratą pracownika? Jak zapobiegać i leczyć.

10 kwietnia 2019, 13:00-16:00
Kraków

Czy jesteś gotowy na odejście swojego najlepszego pracownika? Czy przygotowałeś organizację na to, by była w stanie przyjmować i przekazywać wiedzę, którą posiadają zatrudnione w niej osoby? Czy dobrze dbasz o zabezpieczenie tej wiedzy?
Recepturę Coca-Coli wycenia się na 100 miliardów dolarów. Czym ona jest ? Tajemnicą Przedsiębiorstwa. Jak skutecznie chronić tajemnice przedsiębiorstwa? Po co podpisuje się NDA? Co zrobić, gdy pracownik wykradnie know-how?
W dzisiejszych czasach rotacja w wielu organizacjach jest bardzo wysoka, stąd tak ważna jest dbałość o zachowanie wiedzy w organizacji – zarówno po to, by po odejściu pracownika praca w firmie nie stanęła, jak i aby nasze sekrety nie dostały się w niepowołane ręce. Jakie praktyki warto stosować w tym zakresie? Jak to zrobić, by nie uczyć się od zera, a wykorzystać doświadczenia innych?

Na tym szkoleniu:

 • dowiesz się, w jaki sposób utrwalać wiedzę, aby nie tracić jej wraz z utratą pracownika,
 • poznasz dobre praktyki związane z rozwiązywaniem i rozpoczynaniem stosunku pracy,
 • nauczysz się tworzyć skuteczne instrukcje stanowiskowe, które ułatwią przekazywanie dobrych praktyk.
 • uzyskasz praktyczną wiedzę dotyczącą tego, jak chronić tajemnicę przedsiębiorstwa.

 

Szkolenie prowadzą Michał Wolak oraz gość specjalny – Piotr Proniewski.

Piotr Proniewski – Adwokat, specjalista z prawa gospodarczego z wieloletnim doświadczeniem w stałej obsłudze prawnej przedsiębiorstw. Dzięki pracy jako in-House Lawyer posiada rzadką wśród prawników umiejętność patrzenia na wyzwania i problemy przedsiębiorców z biznesowej perspektywy, nastawionej na realizacje celów i praktyczne rozwiązywanie problemów.

 

Cena obejmuje: materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, lamkę wina i ciasto po szkoleniu
CZAS: 3 godziny + lampka wina i ciasto po szkoleniu
CENA: 300zł + VAT

ZADAJ PYTANIE

JEŚLI MASZ PROBLEM, ZADAJ MI PYTANIE