JAK DZIAŁAMY

Wierzę, że pewnego dnia w Polsce każda firma będzie w pełni wykorzystywała potencjał swoich pracowników oraz stworzy przestrzeń, w której komfortowe warunki pracy sprawią, że ludzie będą w pełni identyfikować się z organizacją i całym sercem angażować w pracę. Firma z mojej wizji to firma wysoce elastyczna, tworząca liczne innowacje i dynamicznie rozwijająca się na rynku globalnym; to firma której produkty stanowią symbol najwyższej jakości. Aby firma dążyła do, a nawet osiągnęła ten ambitny cel, wspieramy ją i szkolimy pracowników, audytujemy procesy, doradzamy i wdrażamy usprawnienia. Ciągłe usprawnianie jest dla nas drogą, rejsem, który razem odbywamy po wzburzonych wodach biznesu.

Tak jak w podróży, pierwszym krokiem jest określenie kierunku, w którym zmierzamy. To, gdzie firma chce się znaleźć, w jakich obszarach chce działać efektywniej i o ile podnieść swoją skuteczność – to jest właśnie cel naszej podróży. Na pierwszym spotkaniu określamy najważniejsze kwestie biznesowe będące wyzwaniem dla firmy, a w których my możemy pomóc oraz ustalamy mierniki sukcesu, dzięki którym poznamy, że znaleźliśmy się dokładnie tam, gdzie chcieliśmy.

Załoga statku musi znać nie tylko kierunek, ale także potrafić posługiwać się osprzętem. Tak samo dla nas istotne jest dobre przygotowanie pracowników firmy w której wprowadzamy zmiany i zbudowanie w nich postawy otwartości. Na naszych szkoleniach w interaktywny sposób przekazujemy doświadczenie, że w zmianach organizacyjnych kryje się wielki potencjał, a także uczymy konkretnych technik wykorzystywania tego potencjału i przez to podnoszenia efektywności firmy. Przekazanie solidnej wiedzy o tym, w jaki sposób będziemy pracować i na czym polega istota naszych działań sprawi, że będziemy w stanie łatwiej utrzymać stały kurs. Na szkoleniach skupiamy się najpierw na wypracowaniu postawy otwartości na zmiany, następnie na przekazaniu wiedzy, a wreszcie na zaszczepieniu w firmie kultury ciągłego usprawniania – kultury Lean.

szkolenie_ile_moge_zyskac Ile mogę zyskać, czyli wprowadzenie do Lean Management

szkolenie_ile_moge_zyskac Jak oszczędzać czas i pieniądze, czyli techniki Lean Managment w praktyce

szkolenie_ile_moge_zyskac Jak utrzymać efekty, czyli o Przywództwie Lean

Tuż przed wypłynięciem doświadczony kapitan sprawdza stan jachtu. Taką rolę pełni u nas Audyt Efektywności Procesów, dzięki któremu sprawdzamy obecny poziom zorganizowania procesów produkcyjnych i biurowych. Audyt pozwala również określić wyzwania z którymi musimy się zmierzyć, aby zrealizować założony cel. Pomiar i obserwacja procesów i ich efektywności doprowadzi nas do doprecyzowania rezultatów, które chcemy wspólnie osiągnąć.

Gdy wiemy już dokąd płyniemy, mamy przeszkoloną załogę oraz znamy stan jachtu, czas wypłynąć na otwarte morze. Bowiem projekt wdrożeniowy jest jak rejs, podczas którego łączymy wytrwałość dążenia do celu z elastycznością dopasowania się do bieżących warunków. Tak więc projekt wdrożeniowy obejmuje: usprawnienie procesów oraz podniesienie na wyższy poziomu ich organizacji. Dzięki tym działaniom pracownicy pracują wydajniej, łatwiej się komunikują, a firma zyskuje większą efektywność (większą produkcję przy tych samych zasobach, szybszą realizację zleceń, obniżenie kosztów, a zarazem podniesienie jakości procesów).

Każdy projekt, tak jak i rejs, jest trochę inny ale nasze doświadczenie pozwala doprowadzić go do planowanego końca i osiągnięcia zakładanego celu i związanych z nim rezultatów biznesowych.

Jeśli chcesz wyruszyć w podróż podniesienia efektywności swojej firmy razem z nami, zapraszamy Cię do kontaktu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

SKONTAKTUJ SIĘ Z KONSULTANTEM LEAN